אפריל 13


מהו המוצר שאין לו יחסי ציבור אבל נמצא בכל מקום ומביא לכם לקוחות?

0  comments

מה יכול להזניק את העסק שלנו ולייצר לנו הכנסות גבוהות? עוד ועוד לקוחות שיגיעו וירכשו מאיתנו. אבל יותר מכך, לקוחות קבועים שחוזרים שוב ושוב. אחד הדברים הטובים ביותר שיכולים לקרות לעסק זה שיהיו לו לקוחות חוזרים. אבל לא בכל העסקים זה קורה כפי שבעלי העסק היו רוצים.

חשוב שתדעו שאפשר בהחלט לגרום ללקוחות שלנו לחזור שוב ושוב, רק צריך לדעת איך לעשות את זה.

יש שלושה דברים עיקריים שיגרמו ללקוחות שלכם לחזור וגם להמליץ עליכם לאחרים:

  • 1. אם תתנו שירות מצוין ומעל המצופה.
  • 2. אם תהיו מקצוענים.
  • 3. אם תישארו כל הזמן בתודעה של הלקוחות שלכם, כך שהם לא ישכחו מכם לרגע.

לגבי השירות והמקצוענות, אין לי ספק שאתם שם, אבל מה אתם עושים כדי שהלקוחות שלכם יזכרו אתכם וכדי להישאר כל הזמן בתודעה שלהם?

הנה נתון שכדאי שתדעו: עלות גיוס לקוח חדש, גבוהה פי כמה מעלות שמירה על לקוח קיים!

בעלי עסקים משקיעים לא מעט כסף בשיווק על מנת לייצר זרם לקוחות חדש לעסק. אבל מעטים מאד, משקיעים בלקוחות הקיימים שלהם.  

למה כדאי לכם להשקיע בלקוחות קיימים?

1. כי הם לקוחות שכבר רכשו את השירות, מכירים אתכם וכשיצטרכו שוב שירות או מוצר כמו שלכם, יגיעו שוב אליכם.

2. כי כפי שכבר ציינתי למעלה, עלויות גיוס לקוחות חדשים הם גבוהות משימור הלקוחות הקיימים.

3. כי לקוחות קבועים ומרוצים, ימליצו עליכם למכרים שלהם וכפי שאתם יודעים, המלצות מפה לאוזן, היא שיטת השיווק הטובה והמשתלמת ביותר.

יש המון בתי עסק שנותנים שירות טוב ואפילו טוב מאד, אבל הלקוחות לא תמיד חוזרים ובטח ובטח לא ממליצים עליהם מרצונם החופשי, אל תהיו אחד מבתי העסק הללו!

אז עכשיו אתם אומרים לעצמכם, או.קי, השתכנענו, מה אתה מציע מאיר?

אני שמח ששאלתם!

קוראים לזה מוצרי קד״מ וזה ראשי תיבות של ״קידום מכירות״. אתם אולי מכירים את זה מלפני החגים כשמגיעים אל העסק שלכם סוכנים ומציעים לכם כל מני רעיונות למוצרים עם הלוגו שלכם. זה מצוין, אבל זה לא מספיק.

כדי להישאר בתודעה של הלקוחות שלכם ולהזכיר להם שאתם שם בכל רגע שהם יצטרכו אתכם, הם צריכים לראות אתכם מול העיניים. אם אתם לא יכולים להיות שם פיזית (כי עדיין לא המציאו את המכונה שתעשה את זה), אתם יכולים להיות שם על גבי מוצרים שימושיים שתפיקו ותתנו להם כמתנה.

כשאתם נותנים ללקוחות שלכם מוצרי קד״מ אתם מרוויחים פעמיים:

פעם אחת כשאתם נותנים ללקוחות שלכם מתנה. ומי לא אוהב מתנות? אבל חשוב שתבינו שזו לא רק מתנה אלא במסר הסמוי אתם אומרים להם: ״אתם הלקוחות שלנו, אנחנו רואים אתכם ולכן אנחנו רוצים לפנק אתכם.״  

בפעם השניה כשתעניקו משהו שימושי שישב להם על שולחן העבודה, או ילך איתם בתיק, או יהיה תלוי על הקיר ממול לשולחן הכתיבה שלהם. ואז, גם אם הם לא שמים לב, אתם נכנסים להם לתת מודע. (קצת כמו שעושה אומן חושים)

אז מה אתם יכולים לתת ללקוחות שלכם?

קודם כל, כדאי שמה שאתם נותנים, יהיה ברוח העסק שלכם. זו לא חובה, אבל יש לזה ערך מוסף וזה גם מראה שהשקעתם בזה מחשבה. אז הנה כמה דוגמאות שאתם יכולים להפיק, לתת ללקוחות ולהישאר בתודעה שלהם כל הזמן, כך שהם לא ישכחו מכם וגם לא ישכחו להמליץ עליכם.

מחברות

למרות מה שנראה לנו, מחברות הן דבר שתמיד כיף לקבל ותמיד יש להן שימוש. מחברת עם סלוגן יצירתי ועם הלוגו שלכם, הוא מוצר שלא ישכחו. יש לי לקוחה שמספרת שהמחברות שהיא חילקה ללקוחות, כל כך פופולריים ״שהם באים לבקש אותן שוב ושוב״. אם הם באים לבקש את היומן, אני מניח שהם לקוחות שמרגישים ממש בנוח, הם בטח מהלקוחות הקבועים.

לוחות שנה

בעלי עסקים בפרט, אך גם אנשים, עדיין אוהבים לראות מול העיניים מה קורה במהלך החודש. נכון שיש לוח שנה בטלפון, אבל לא תמיד הוא מציין את כל החגים והמועדים, והכי חשוב – הוא לא נמצא מול העיניים שלכם. יומן שיושב על השולחן, המעוצב בצורה חכמה ומדבר את העסק שלכם באופן יצירתי, יהיה שימושי מאד עבור הלקוחות שלכם. והכי חשוב – יזכיר להם אתכם כל החודש, כל השנה.

יומנים

יומן, כמו לוח שנה ועדיין לא עבר מהעולם. אם אתם שואלים אותי, הוא גם לא יעבור. למה? כי קודם כל, יש משהו אחר בלכתוב בעט או בעיפרון לעומת ההקלדה, לפחות בתחושה וזה משהו שאי אפשר להסביר אותו.

ויש גם מחקרים: מחקרים מראים שכשכותבים ביד ממש (כמו פעם), ישנם חלקים במוח המופעלים ולכן בכתיבה ביד יעלו לנו הרבה יותר רעיונות. ואם אתם בעלים של עסק, אתם יודעים שיצירתיות היא אחד הדברים החשובים בניהול שלו.

והנה עוד כמה סיבות למה כדאי לנו לנהל יומן ולהכניס את כל הפגישות והמחשבות שלנו בכתב יד:

  •   כתיבה ביד מערבת את כל החושים ומייצרת תוצאה טובה יותר.
  •   בהקלדה אנחנו עורכים מיד ואין היסטוריה שאנחנו יכולים לחזור אליה (לפעמים כתבנו שם משהו חשוב)
  •  כתיבה ביד גורמת לנו לזכור טוב יותר את מה שכתבנו.
  • בכתיבה ביד את הסחות דעת שמייצרים הכלים הדיגיטליים כמו הטלפון או המחשב.

אז עכשיו כשאתם מבינים מה היתרונות של היומן, דמיינו שלכל הלקוחות שלכם (או לפחות למחציתם) יש יומן עם הלוגו שלכם ואתם נמצאים איתם ברגעי היום החשובים.

עטים

עטים, זו עוד דרך להישאר בתודעה של הלקוחות שלכם. מכל הסיבות שמניתי בסעיף הקודם, אבל גם, כי אם תשקיעו בעטים מסוג טוב ועליהם הלוגו שלכם, העט הזה ילך עם הלקוחות שלכם לכל מקום ולאורך שנים. כי למרות כל העזרים הדיגיטליים, בסוף, כדי לחתום על מסמכים ואפילו על הספח של האשראי, צריכים עט. ואם כבר עט, אז כדאי שיהיה עם הלוגו שלכם ויזכיר ללקוחות שאתם שם איתם לאורך כל הדרך.

פד למחשב

כל מי שעובד עם מחשב, או משתמש בו לכל צורך, זקוק לפד עכבר. עכשיו תדמיינו שבמלא משרדים ובתים, ישנו פד לעכבר עם הלוגו שלכם. יש סיכוי שמישהו ישכח את זה שאתם שם?

אני חושב שהבנתם את הרעיון 🙂

רוצים לשמוע על עוד מוצרים מדליקים? התקשרו אלינו ונספר לכם


Tags


You may also like

מהו המוצר שאין לו יחסי ציבור אבל נמצא בכל מקום ומביא לכם עוד לקוחות?

מהו המוצר שאין לו יחסי ציבור אבל נמצא בכל מקום ומביא לכם עוד לקוחות?
דילוג לתוכן